Liczborowicz Andrzej

Augustów (gm. Augustów)
Liczborowicz Andrzej
Andrzej Liczborowicz
ul. Wiklinowa 10
16-300 Augustów
podlaskie

Tel. 722 045 837

Charakterystyka twórczości

Pierwsze próby twórczości podejmował w szkole podstawowej, kiedy wyrzeźbił siedzącego na kamieniu Indianina z dzidą. Do dziś mała postać Indianina stoi na półce na pamiątkę tych początków. Potem były następne rzeźby wykonane podczas nauki w Gdańsku i dorosłego intensywnego życia. Nauczyciel zawodu, właściciel firmy budowlanej, praca za granicą, sport – nurkowanie, podnoszenie ciężarów … do chwili, aż choroba spowodowała zasadniczy zwrot w jego życiu. Od tego momentu pracuje twórczo, w swoim tempie i przede wszystkim z potrzeby serca. „Czasem nie śpię – przyznaje – wtedy szukam nowych pomysłów. To moja życiowa pasja, zawsze to lubiłem, tylko czasu nie miałem. Nie mogę bez tego żyć, usiądę i już szukam nożyka i dłutka”.

Autor ma swoją pracownię, gdzie można oglądać jego rzeźby i płaskorzeźby –
od portretów sławnych ludzi, polityków, po sceny rodzajowe, sakralne, ptaki i zwierzęta. Podobają się publiczności, były też wielokrotnie doceniane przez jury konkursów i przeglądów sztuki amatorskiej w regionie i poza nim.

 

Rodzaj wytwarzanych wyrobów

Rzeźby i płaskorzeźby przeważnie w drewnie lipowym – postaci ludzkie różnych profesji, historyczne i współczesne oraz zwierzęta i ptaki. Płaskorzeźba – portrety oraz sceny rodzajowe, motywy sakralne i transpozycje sławnych dzieł sztuki.

 

Materiał wideo

 

Galeria zdjęć